PIGEONSHIT & RUMzine WEEKEND

Pokud jsme se s Pigeonem zařekli, že už žádné společné akce neuděláme, cca. v průběhu září v nás uzřela myšlenka uspořádat společný hudební víkend. Pigeon na tomto nápadu následně velmi rychle zapracoval, a to i přesto, že naše obavy z nízké návštěvnosti prakticky nikdy nevymizely. Nakonec jsme se do celé akce přece jen „obuli“ a tady máte výsledek....

30. 11. 2007 – Kralupy nad Vltavou (Ponorka)
Tradiční bašta našich akcí je nám zkrátka souzená. Pravda, první koncerty byly velmi silně navštěvovány, ale poslední dobou je to zkrátka velká bída. Ani populární „kytarovky“ už v Kralupech tolik netáhnou. Skoro jakoby to vypadalo na „konec metalu ve Středních Čechách“. Tímto se sluší poděkovat všem našim přátelům, kteří nás ani tentokrát nenechali ve štychu a dorazili! Návštěva se nakonec zarazila na necelých padesáti platících, což není na Ponorku v současné době úplně málo, ovšem s ohledem na náklady spojené s celým víkendem to zas až tak OK není. Pojďme však k první kapele! FUCK DA KAROT jsou partičkou, kterou jsem už dávno chtěl v Ponorce vidět, a proto jsem velmi rád, že se tentokráte všechno povedlo. FDK se totiž v poslední době vyprofilovali v opravdu velmi zajímavé těleso, které sice stále těží z hard coreových kořenů, jenž jsou však plné atmosferických, téměř doom metalových pasáží. Zároveň nechybí spousta progresivních vyhrávek. Skladby jsou tak přece jen mnohem náročnější na poslech, ovšem pokud se do hudby FDK výrazněji ponoříte, rozhodně se nebudete nudit. Kapela odvedla vskutku precizní výkon a já osobně se už moc těším, až si nové kousky budu moci poslechnout z chystaného alba. Jako druzí se na pódiu představili sušičtí ASISTAR_T. Alternativní rockeři, Pigeonova děťátka, jenž náš boreček vydává, se představila s trošku jinou sestavou, než tomu bylo cca. před pěti lety na témže místě. Sestava se rozrostla o vokalistku a živého bicmena. Když jsem to tak celé poslouchal, rozhostily se ve mně rozporuplné dojmy. Hudba jako celek (především sehranost basy a kytary) mě zaujala, vokál zpěvačky ala Siuxie Siux mně však nějak do této hudby neseděl. Navíc byl na můj vkus až moc vytažený dopředu a alespoň pro mé uši působil spíše rušivým dojmem. Vrcholem kralupského večela bylo pak následné vystoupení brněnské hydry INSANIA. Kapela představila především skladby z posledního alba „Rock'n'Freud“, což jsem velmi uvítal, jelikož právě toto „řůžovoučké nemluvně“ je dle mě vůbec úplně to nejlepší, co kdy INSANIA vytvořila. Zkrátka tímhle albem se mi Poly a spol. silně trefili do vkusu, a tak jsem si logicky skvěle užil i živou prezentaci. Mé pocity z tohoto večera jsou tedy velmi pozitivní, byť rozmary z nízké návštěvnosti samozřejmě nevyprchaly.

1.12. 2007 – Slaný (Lokalita)
Po probdělé noci a pozdní „dopravě“ do pelechu (něco po třetí hodině) se probouzím, házím do sebe něco málo jídla a jsem celkem „ready“. To Pigeon a jeho „ubytovna“ žila až do rána bujarým životem, což je patrné z mého dopoledního telefonu, který jsem s Jirkou měl (prý opět nejvíc pařil Martin „Goro“ :) ). Odpolední hodiny trávím povětšinou „roštováním“ fotek, sledováním sportovních výsledků, poté ještě něco k jídlu a rázem tu máme šestou hodinu. Spolu s Kačkou naskakujeme do vozu a řítíme se do Slaného. Pilný Pigeon nás vítá s pány zvukaři, což je super, ovšem klub je tou dobou ještě stále zavřený. Nějakou tu dobu postáváme venku, sem a tam utrousíme nějakou tu nadávku, ale nakonec nás rozveselují prostory samotné Lokality. Jde o velkou dvouposchoďovou diskotéku, odhadem by se sem vešlo i šest stovek lidí, což je prakticky prostor spíše pro velký festival, než maličkou UG akci. Scéna i pódium až na malé výjimky také perfektní. Teď už jen aby dorazila početnější návštěva... Pozitivní nálada se pak náležitě rozlila ještě více po zvukových zkouškách. Paráda! Úzké stěny kralupské Ponorky zkrátka nedovolují až tak kvalitní požitek, nicméně tady už to byla jiná káva. Všem třem kapelám to hrálo opravdu skvěle! Jejich výkony byly ještě šťavnatější a všichni přítomní si určitě museli odnést nějaký ten pozitivní zážitek. Žel ani Slaný se s návštěvou vůbec nevytáhlo... ba co hůř. Kasou prošlo sotva pětatřicet platících, což se rovnalo sebevraždě našich peněženek. Žel ani koncertní atmosféra nebyla dobrá. Ve velkém prostoru se přes padesát osob (počítám i ostatní) prakticky ztratilo. Je ale pravda, že ten, kdo chtěl, kapelky si určitě vychutnal. Když jsme poté seděli v mém vozidle, spolu s Pigeonem jsme přemýšleli, kde se stala chyba. Promo kampaň byla, dle mého soudu, naprosto pečlivá (samozřejmě v rámci možností), ale lidé zkrátka nechodí...co s tím???

PS: Závěrem zdravím všechny kapely, kámoše, fanoušky...díky za podporu!

Fotogalerie:


Kralupskou akci začali FUCK DA KAROT! Zde Cholda...


Druhá polovina FDK


Klíma a Poly před vlastním vystoupení (INSANIA)


Elly ( ASISTAR_T)


Bill G. Mylothary (ASISTAR_T)


Největší pařič kralupského včera, to je Máša (KOHOUTEK) a hned vedle náš strejda Pigeon!


„ Vše v Ponorce je rituál....“


Klíma (INSANIA)


Berry (ASISTAR_T)


Klíma na slánských prknech


Black Drum a Poly (INSANIA)


Poly (INSANIA)


Tudy (INSANIA)


FUCK DA KAROT...


...aneb mix mezi bolestí a přemýšlivostí


...Basa...


...a Brutal....


Cholda a ALL


Veselé Vánoce....


...přejí organizátoři... :)


...a závěrem největší pařmeni druhého dne :)

ALLeš

INSANIA - http://insania.freemusic.cz, bandzone.cz/insania, myspace.com/insaniamusic
ASISTAR_T - www.srpuls.cz/asistar_t, myspace.com/asistart
FDK / FUCK DA KAROT - fdk.czechcore.cz, bandzone.cz/fdk, myspace.com/fuckdakarot